skip to Main Content

ΔΙΑΔΡΟΜΗ SKI BUS ΓΙΑ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ

ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ210 5763935 (Ωράρια κρατήσεων 10:00-21:00 καθημερινές και σ/κ)

693 6645853 / 698 9642562 (what’s up) (Ωράρια κρατήσεων 10:00-23:00 καθημερινές και σ/κ)

Καθημερινές και σαββατοκύριακα πραγματοποιούμε μία διαδρομή προς Χιονοδρομικό Κέντρο  Καλαβρύτων με πολλά σημεία επιβίβασης και αυθημερόν επιστροφή, πάντα με ασφάλεια και χαμηλές τιμές.

Τα δρομολόγια πραγματοποιούνται την χειμερινή χιονοδρομική περίοδο και με βασική προϋπόθεση ότι λειτουργούν για χιονοδρομία το χιονοδρομικό κέντρο Καλαβρύτων.
Στις 25 Δεκεμβρίου και 1 Ιανουαρίου δεν εκτελούμε δρομολόγια.

Ο τιμοκατάλογος μας διαμορφώνεται ως εξής:
· Ενήλικες -> 15€ ημερήσιο εισιτήριο.

· Παιδιά από 6 έως 12 ετών -> 10€ ημερήσιο εισιτήριο εφόσον συνοδεύονται.

· Παιδία έως 5 ετών δεν πληρώνουν αλλά δεν έχουν θέση σε περίπτωση πληρότητας.

· Για τους εκδρομείς που θα επιβιβαστούν από Πούντα το εισιτήριο είναι στα 10€ και από Καλάβρυτα στα 5€.

Δεν υπάρχει φοιτητική έκπτωση.

Έκπτωση για τους επιβάτες του ski bus παρέχεται στα εισιτήρια των lift του Χιονοδρομικού Κέντρου Καλαβρύτων. Οι τιμές μετ’ έκπτωσης διαμορφώνονται ως εξής:

Χ. Κ. Καλαβρύτων για ενήλικες άνω των 18 ετών
· 15€ (αργίες, σ/κ & υψηλή περίοδος)

· 10€ (καθημερινές & χαμηλή περίοδος)

Για τους επιβάτες του ski bus υπάρχει έκπτωση 20% στο σαλέ του Χιονοδρομικού και της καντίνας στη Βαθεία Λάκκα.
Να σημειώσουμε επίσης ότι δεν γίνεται έκπτωση πάνω σε άλλη έκπτωση όσον αφορά τις κάρτες του χιονοδρομικού κέντρου για τα lift.
Έκπτωση στο εισιτήριο του ski bus και στην ενοικίαση εξοπλισμού στα καταστήματα Κλαουδάτος δικαιούνται μόνο οι κάτοχοι των καρτών snow report, snow club & snow port σε ποσοστό 20%.

Συχνές ερωτήσεις (FAQ):

· Αν πάω στα Καλάβρυτα και δεν γυρίσω αυθημερόν τι πληρώνω για την μεταφορά μου;

– Το εισιτήριο που πληρώνετε είναι ημερήσιο, το οποίο σημαίνει ότι πληρώνεται 15€ την ημερήσια μεταφορά σας, άρα αν δεν γυρίσετε αυθημερόν πληρώνετε 15€ για να πάτε την μια μέρα και 15€ για να γυρίσετε άλλη μέρα, σύνολο 30€ και επίσης χρειάζεται να κάνετε και την αντίστοιχη κράτηση.

· Υπάρχει δυνατότητα να αφήσω τα πράγματά μου στο λεωφορείο για όση ώρα είμαι στο χιονοδρομικό κέντρο;

-Ναι, υπάρχει δυνατότητα έπειτα από συνεννόηση με τον οδηγό του λεωφορείου, απλά να αναφέρουμε ότι είναι υπ’ ευθύνη σας.

ΑΠΟ ΚΗΦΙΣΙΑ


ΑΠΟ ΓΛΥΦΑΔΑ




  • ΑΛΙΜΟΣ
    ΩΡΑ ΣΤΑΣΗΣ 4:50 π.μ.
    ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Λ. ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ 66 & Λ. ΑΛΙΜΟΥ
    ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ & ΑΛΙΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΣΟΧΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ



Νέα υπηρεσία μεταφοράς για τους φίλους χιονοδρόμους από τις επιχειρήσεις 4 Seasons, Thiamis tours σε συνεργασία με το Χ.Κ. Καλαβρύτων.

Τα δρομολόγια ισχύουν μόνο το Σαββατοκύριακο και τις αργίες και έχουν ως εξής:

Δρομολόγιο από ΑΘήνα για Χ.Κ. Καλαβρύτων:

06:00 από Μετρό Αγίου Δημητρίου
06:10 Σύνταγμα
06:15 Ομόνοια
06:25 Θηβών & Καβαλάς ( Media Markt)
06:30 Παλατάκι
Από τα Βόρεια προάστια θα γίνει μεταφορά με mini bus στη Θηβών.
Διαδρομή:
05:50 Βασιλόπουλος-Σίδερα Χαλανδρίου
05:55 Δαχτυλίδι
06:05 Κηφισιά, Τροχονόμος
06:25 άφιξη Θηβών -συνάντηση με άλλο πούλμαν

Το Snow Go Bus για το Χ.Κ. Καλαβρύτων συνοδεύεται από δασκάλους ski/snowboard, γεγονός που δίνει τη δυνατότητα στους αρχάριους να πάρουν πολύτιμες πληροφορίες πριν έρθουν για πρώτη φορά σε επαφή με το άθλημα του ski και snowboard.

Θα γίνονται στάσεις στο κατάστημα ενοικίασης εξοπλισμού 4 Seasons Outdoor, όπου θα παρέχονται ειδικές εκπτώσεις και θα παίρνετε το Ski Pass του χιονοδρομικού.

Ενδεικτικό κόστος ενοικίασης σετ σκι το οποίο περιλαμβάνει σκι, μπατόν και μπότες: 10 Ευρώ.

Ενδεικτικό κόστος ενοικίασης σετ snowboard το οποίο περιλαμβάνει snowboard και μπότες: 13 Ευρώ.

Τιμή εισιτηρίου Ski Pass απεριορίστων διαδρομών για τη χρήση αναβατήρων για μια ημέρα: 18 Ευρώ.

Ωρα αναχώρησης επιστροφής από το χιονοδρομικό προς την Αθήνα: 15 λεπτά μετά το κλείσιμο του χιονοδρομικού.

ALOHA SNOWBUS

Ο πιο εύκολος και οικονομικός τρόπος για να ταξιδέψεις από την Πάτρα στο χιονοδρομικό κέντρο Καλαβρύτων. Μαζί μας έχεις το πλεονέκτημα να χαλαρώσεις και να απολαύσεις το ταξίδι, να γλυτώσεις την οδήγηση και τις ουρές των ταμείων στο χιονοδρομικό. Μπορείς ακόμα να ενοικιάσεις εξοπλισμό και να κάνεις μάθημα σκι ή snowboard. Το Aloha Snowbus προσπαθεί πάντα να προσφέρει την απόλυτη χειμερινή εμπειρία. Είναι η δουλειά μας να σας μεταφέρουμε με το λεωφορείο στις πλαγιές του βουνού ασφαλής και όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Όλοι γνωρίζουν ότι τα σπορ χιονιού είναι ακριβά, γι’ αυτό το Aloha Snowbus είναι υπερήφανο που είναι ένας οικονομικά προσιτός και γρήγορος ταξιδιωτικός πράκτορας.

Δρομολόγια πραγματοποιούνται από Πάτρα για Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή.

*Οι ώρες αποβίβασης είναι κατά προσέγγιση και μπορεί να αλλάξουν εξαιτίας καιρικών συνθηκών ή προβλημάτων που σχετίζονται με την κυκλοφορία.

ΠΑΤΡΑ ΠΡΟΣ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΠΡΟΣ ΠΑΤΡΑ
ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΠΡΩΙΣΗΜΕΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΤΕΙ Πάτρας κάτω μέρος 6.40 πμ.
Πλατεία Ομονοίας 6.45 πμ.
Πλατεία Γεωργίου Α΄ πάνω μέρος 6.50 πμ.
Παλαιό Αρσάκειο Σχολείο επί της Κορίνθου 7.00 πμ.
Κορίνθου 19 (βιβλιοπωλείο Ρούμπυ, πλησίον Αγίας Σοφίας) 7.10 πμ.
Μποζαΐτικα απέναντι απο κατάστημα της Mercedes 7:15
Ρίο, στάση Νοσοκομείου 7.20 πμ.
ΣΕΑ Αιγίου, Εθνική οδός Πατρών Αθηνών 7.40 πμ.
Χιονοδρομικό κέντρο Καλαβρύτων 4.00 μμ.
Καλάβρυτα σταθμός τρένου 4.30 μμ.
ΣΗΜΕΙΑ ΑΠΟΒΙΒΑΣΗΣ ΠΡΩΙ
ΣΗΜΕΙΑ ΑΠΟΒΙΒΑΣΗΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
Καλάβρυτα σταθμός τρένου 8.30 πμ.
Χιονοδρομικό κέντρο Καλαβρύτων 9.00 πμ.
ΣΕΑ Αιγίου, Εθνική οδός Πατρών Αθηνών 5.20 μμ.
Ρίο, στάση Νοσοκομείου 5.40 μμ.
Μποζαΐτικα στο κατάστημα της Mercedes 5:45
Εκκλησία Αγίας Σοφίας 5.50 μμ.
28ης Οκτωβρίου & Κωνσταντινουπόλεως 6.00 μμ.
Πλατεία Γεωργίου Α΄ κάτω μέρος 6.10 μμ.
Πλατεία Ομονοίας 6.15 μμ.
ΤΕΙ Πάτρας κάτω μέρος 6.20 μμ.
Υπηρεσίες
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου  (12€)
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου & Lift  (25€)
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου & Lift και Ενοικίαση εξοπλισμού  (35€)
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου & Lift και Ενοικίαση εξοπλισμού και Μάθημα  (50€)
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου & Lift  για την περιοχή αρχαρίων και Ενοικίαση εξοπλισμού και Μάθημα  (35€)
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου και Ενοικίαση εξοπλισμού  (22€)
  • ALOHA Εισιτήριο Λεωφορείου και Snowmobile  (30€)

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

MENU
Back To Top